گروه هتل های پارسیان

هتل پارسیان رامسر متشکل از هتل جدید، قدیم و متل ساحلی ‏درمرکز شهرستان رامسر با امکانات و تجهیزات مدرن و امکانات تفریحی است. هتل جدید در سال 1337 توسط ‏مهندس اشکودا با معماری به سبک کلاسیک در 3 طبقه با چشم انداز ‏زیبای جنگل و دریا ساخته شده است و در سال 1340 به بهره برداری ‏رسیده است. طرح هتل قدیم، در سال 1307(در برخی منابع 1310) ‏توسط مهندسان آلمانی تهیه و در سال 1312یا 1311 (در برخی منایع ‏‏1317) خورشیدی به بهره‌برداری رسید. سبک معماری این هتل ‏شباهت زیادی به معماری آرت دکو اروپا دارد. ساخت این هتل سه ‏سال به طول انجامید. اروپایی‌ها و بویژه آلمانی‌ها در ساخت هتل نقش ‏بسزایی داشتند و این هتل مجموعه‌ای ازسلیقه‌های آلمان، ایتالیایی و ‏انگلیسی را در خود گرد آورده است. طراحی داخلی هتل توسط ‏انگلیسی‌ها انجام شد و ایتالیایی‌ها هم طراحی محیط بیرون آن را انجام ‏دادند.‏

هتل پارسیان رامسر دارای 178 باب واحد اقامتی است که همگی به امکانات رفاهی مناسب مجهز و مشرف به فضای سبز و چشم انداز شهر رامسر هستند. واحدهای اقامتی هتل پارسیان رامسر در انواع اتاق دونفره(توئین و دبل)، اتاق و سوئیت سه تخته، اتاق و سوئیت چهار تخته و سوئیت های ماه عسل است.

سیستم های امنیتی، اعلام حریق، صندوق امانات، تلفن، تلویزیون، کانالهای ماهواره، اینترنت، مینی بار و خدمات 24 ‏ساعت ‏روم سرویس

‏ هتل پارسیان رامسر دارای چهار سالن است که معروف ترین آن سالن سینما (آمفی تئاتر) با ظرفیت 500 نفر است که برنامه های مهم، اکران فیلم‌های روز و اکثر کنسرت های شهر رامسر در این سالن برگزار می شود. سالن‌های سفیر و بهشت نیز هر کدام با گنجایش 200 نفر محل مناسبی برای برگزاری ضیافت‌ها و سمینارها است. به همه این موارد میتوان سالن کنفرانس قدیم هتل با ظرفیت 40 نفر را اضافه نمود.

استخر روباز هتل پارسیان رامسر واقع در فضای پشت هتل ‏جدید پس از سالها بازسازی گردیده است و اکنون به صورت ‏چهار فصل مورد استفاده قرار می گیرد. این استخر از امکاناتی ‏نظیر سونای خشک، سونای بخار، اتاق ماساژ، محفظه بخار، ‏استخر شنای کودکان و کافی شاپ برخوردار است و از ساعت 9 الی 24 فعالیت دارد. مرکز خرید هتل پارسیان رامسر نیز دارای 7 غرفه است که خدمات گوناگونی را برای میهمانان فراهم می نماید.