سامانه جامع اطلاع رسانی و پاسخگویی شرکت هتلهای بین المللی پارسیان آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات میهمانان گرامی می باشد. تلفن : 2720-021 و پایگاه اینترنتی www.2720.ir درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|معرفی شرکت|ماموریت|چشم انداز
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
نام :   
ایمیل :   

موقعیت جغرافیایی و اقلیمی شهـر رامسـر  

شهرستان رامسر در منتهی الیه غرب استان مازندران در شمال ایران و در کرانه جنوبی دریای خزر واقع می باشد . از شرق به شهرستان تنکابن ، از غرب به چابکسر ، از جنوب به قزوین و از شمال به دریای خزر می رسد و کل مساحت آن 688 کیلومتر مربع است .

در 50 درجه و 40 دقیقه طول شرقی و 36 درجه و 52 دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع است . ارتفاع آن از سطح دریا 20 متر می باشد و پوشش گیاهی آن به سه قسمت جنگل ، مرتع و کشتزار تقسیم شده است و مهمترین ویژگی اقتصادی آن محصولات کشاورزی از قبیل برنج ، مرکبات ، گندم ، جو ، لوبیا ، سیب زمینی ، ارزن و 0000 می باشد .

شهر رامسر یکی از سرسبزترین و خوش آب و هواترین مناطق کشور است که دارای هوایی پاک و فضایی آرام است . در مکانی هم نزدیک به دریا و هم نزدیک به جنگل قرار گرفته و دارای جاذبه های خاص و منحصر به فردی از دیدگان جذب توریست چه داخلی و چه خارجی می باشد .

جاذبه های جهانگردی شهر رامســر :

 

 جاذبه های طبیعی

   کوههای رامسر

-        کوه سماموس

-        بزاکوه ( کوه بزابن )

-        لپاسر

-        دیلمان کوه

-        خشچال

-        شیطان کوه

-        کوه زرود


    کوههای اطراف جواهر ده

-        کوه وژک

-        کوه زین پشت

-        کوه کهبن

-        کوه سه برادر

-        سیاه کند

 

     رودهای رامسر 

-        ترک رود 

-        صفا رود

-        نسا رود 

-        چالکرود

-         

   آب های معدنی 

-        آب سرد معدنی نیدشت

-        چشمه های آب گرم معدنی رامسر

-        آب گرم نارزان

-        چشمه های آبگرم معدنی سادات محله رامسر

-        آب گرم ماس راش

-        آب گرم تنیجان جنت رودبار 

 

 مساجد قدیمی و بقاع رامسر

-        مسجد میرعبد الباق

-        مسجد امام حسن مجتبی (ع )

-        مسجد نارنج بن

-        مسجد آقا میر ابوطالب سادات محله

-        مسجد آدینه

-        مسجد واجب الاحترام

-        مسجد سکینه آباجی

-        مسجد آقا سید سعید

-        مسجد دارالوداع

-        مسجد تنگدره

-        مقبره مرحوم آقا سید

 

 

مراکز علمی ، ورزشی و فرهنگی

     مدارس علمیه

-        مدرسه علمیه آخوند محله

-        مدرسه علمیه نارنج بن

-        مدرسه علمیه سادات محله

-        مدرسه علمیه جوزس

-        مدرسه علمیه جواهر ده

-        مدرسه علمیه المهدی

 

     مراکز آموزش عالی 

-        دانشگده کشاورزی دانشگاه شاهد

-        دانشگاه پیام نور

-        آموزشکده فنی رامسر

-        دانشکده پرستاری و مامایی فاطمه زهرا (ع )

 

  اردوگاههای تربیتی و ورزشی رامسر  

-        پارک جنگلی صفا رود

-        دهستان جواهر ده

-        قله مارکوه

-        جنگل دالخالی

-        موزه تماشاگه راز

-        چشمه های آبگرم

-        آبشار ازارک در سنگ پشته رامسر

-        آبشار ریش براز در جنت رودبار رامسر

-        جنگلهای رامسر

-        دره های کوهستانی جنت رودبار

-        باغ تاریخی و هتل قدیمی رامسر

 


 

 

 مزایای شهر رامسر جهت احداث مجموعه آب درمانی و توانبخشی

 

  شهر رامسر با غنای گیاهان درمانی ، چشمه های معدنی شفا بخش ، آب و هوای سالم ، طبیعت سرسبز و آرامش بخش ، محیط فرهنگی اجتماعی مناسب و نزدیکی با دریا و جنگل ، این ظرفیت را دارد که به قطب گردشگری سلامت در شمال کشور تبدیل شود . ایجاد مجتمع آب درمانی و توانبخشی رامسر ، منطبق با اصول علمی ، زیبا شناختی ، فرهنگی و مدیریتی مدرن ، خواهد توانست پاسخ گوی نیازهای گردشگران داخلی و خارجی علاقمند به گذراندن تعطیلات به یادماندنی ، توأم با نشاط ، در طبیعتی چشم نواز ، هوایی پاک و فضایی آرام باشد .

یک محقق سوئیسی در سفری به رامسر می گوید : « رامسر جواهری است که نمی توان بر آن قیمت گذاشت . رامسر دارای آب های معدنی است که نظیر آنرا کمتر در دنیا می توان پیدا کرد این نقطه استعداد آنرا  دارد که در ردیف بهترین آسایشگاه های جهان درآید . زیرا هم دارای آبهای طبی است و هم بهترین مناظر زیبای جهان را دارد ، و هم کنار دریایی است که برای استحمام و شنا قابل توجه است و قابلیت آن را دارد که جهانگردان از نقاط دور و نزدیک برای تماشای زیبایی های رامسر و استراحت بیایند . »

در طراحی و مدیریت این مجتمع چند ویژگی منحصر به فرد محل در نظر گرفته خواهد شد :

1 حداکثر استفاده از طبیعت پیرامون

2 تلفیق مناسب با امکانات هتل های آزادی رامسر

3 ارائه خدمات تخصصی نظیر درمان های طبیعی و توانبخشی

4 فراهم نمودن امکانات تفریحی و رفاهی لازم برای اعضای خانواده

براین اساس ، مجموعه علاوه بر امکانات متنوع آب درمانی ، لجن درمانی و توانبخشی ، دارای کلینیک های تغذیه و زیبایی و امکانات رفاهی و تفریحی جنبی برای کودکان و بزرگسالان خواهد بود .


 

تاریخچه فعالیت های آب درمانی در ایران و جهان

 

  سابقه استفاده بشر از آبهای گرم معدنی به چندین هزار سال قبل بر می گردد . مصریان و یهودیان اعتقادات مذهبی در باره این گونه چشمه ها داشتند . استفاده طبی از این آبها در ژاپن و آلمان کاملاً پذیرفته شده است . در چکسلواکی سابق بیش از 52 مرکز آب درمانی و 1900 چشمه آب معدنی وجود داشت که سالانه 220 هزار نفر بصورت رایگان و با هزینه بیمه همگانی از آنها استفاده می کردند . در ژاپن بیش از 2500 مرکز وجود دارد که سالانه پذیرای قریب 5/1 میلیون نفر می باشند .

ارتقای سلامت عمومی ، بهبود وضعیت ظاهری ، رهایی از فشارهای روانی و شادابی و طراوت جسم و روان ، عمده ترین دلایل مراجعه به این مراکز می باشند .

امروزه گردشگران از مجموعه هایی استقبال می کنند که برنامه های علمی و منسجم برای تأمین آرامش خاطر و بازتوانی جسم  و امکانات رفاهی و تفریحی قابل قبول داشته  و از بهداشت مناسب برخوردارند . در آمریکا مشتریان اینگونه SPA ها ( مراکز آب درمانی ) از 31% بزرگسالان در سال 1987 ، به 45% در سال 1997 افزایش یافته و گردش مالی 10 میلیارد دلار در سال را برای آنها بوجود آورده است . ژاپن ، اسرائیل ، یونان ، جمهوری چک ، اسلواکی ، ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر در جهت ایجاد مراکز مجهز آب درمانی گام برداشته اند . در آلمان پیشرفته ترین روش ها و تجهیزات آب درمانی و توانبخشی برای درمان بیماران به کار گرفته می شود . اردن سرمایه گذاری خوبی در توریسم درمانی انجام داده ، و سالانه بیش از 100 هزار گردشگر و بالغ بر نیم میلیارد دلار درآمد در این بخش دارد . این کشور به خوبی از امتیازات طبیعی خود ، مانند سواحل بحرالمیت ، استفاده کرده و تا حدودی توانسته از این طریق رکود ورود گردشگران خارجی ، به دلیل بی ثباتی سیاسی منطقه خاور میانه ، را جبران نماید .

 


بررسی آبهای معدنی ایران نیز از نیمه دوم قرن نوزدهم شروع شده است که مطالعات آن غالباً توسط سیاحان و هیأت های علمی خارجی در ایران انجام گرفته است .

برخی از سلاطین قدیم ایران علاقه مفرطی به استفاده از این آبهای درمانی  داشتند ، خصوصاً در دوران صفویه و قاجاریه . از سال 1306 بررسی آبهای معدنی بطور علمی شروع شد و در سال 1320 اولین چشمه آبمعدنی در شمال شرق تهران مورد استفاده قرار گرفت و در سال 1328 به موجب طرحی توسط سازمان برنامه ، مطالعه آبهای معدنی محلات و اردبیل به مرحله اجرا درآمد . در سالهای قبل از جنگ جهانی دوم در نقاط مختلف ایران مانند رامسر و لاریجان ایستگاههای آب معدنی ساخته شد و برخی از آنها مانند سخت سر خاتمه یافت و بعداً توسعه نیز پیدا کرد و برخی مانند لاریجان در پایه قله دماوند بطور ناتمام باقی ماند و در طول زمان بصورت خرابه درآمده است .

مطالعات علمی تر در چند سال اخیر توسط آقایان دکتر مافی و دکتر مقدم ، استادان فقید دانشکده دارو سازی دانشگاه تهران انجام گرفت در سال 1344 به چاپ رسید . و مجموعه بررسیها نشان داد که در ایران مجموعه ای از انواع آبهای معدنی معروف را می توان یافت . ولی امروزه اغلب چشمه های مطالعه شده بدون استفاده واقعی به رودخانه ها ریخته و یا به مصرف کشاورزی می رسد .

جا دارد به آبهای معدنی فراوان کشورمان که در سلامت جامعه و اقتصاد کشور می توانند اثرات نیکویی داشته باشند توجه بیشتری مبذول گردد و از اتلاف این ثروت ملی که در کشورهای دیگر از هر قطره آن در کارخانه های بطری پرکنی و ایستگاههای درمانی استفاده می شود جلوگیری گردد .

 

نظرسنجی
کیفیت ارائه خدمات اقامتی و پذیرایی هتلهای پارسیان را چگونه ارزیابی می نمائید؟

مطلوب
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم

پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨
ارتباط با همكاران|انتقادات و پيشنهادات|پیشنهادات ویژه|دعوت به همکاری 0|مزایده و مناقصه

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت هتلهای بین المللی پارسیان می باشد.